Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Tráva

Požírání trávy je pro kočku velmi důležité, protože vyvolává přirozené zvracení bezoárů (tuhých hrudek chlupů, požitých při čištění srsti). Měli byste tedy své kočce přístup k trávě umožnit, ať už venku nebo tím, že jí nějakou vypěstujete doma. Rozhodně se smiřte s tím, že jí bude doma lákat cokoliv zeleného, i kdyby to mělo být z plastiku.

Ale opět jsou tu výrobky, které nám to všechno ulehčují. Pokud patříte k těm, kteří se nechtějí patlat v hlíně, kupte si semena trávy či obilí v drti, speciálně vyrobené pro kočky. Potřebujete jen nádobu, ve které to vše necháte vyklíčit. Vzrostlá tráva vydrží svěží i přes zalévání jen několik týdnů, musíte tedy vypěstovat zase novou. No a tak je to pořád dokola.

Pokud chcete svoji kočičku zvracení bezoárů ušetřit, můžete jí koupit speciální pastu, která při denním podávání chloupky v žaludku rozloží a ty se tak dostávají spolu se stolicí ven.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pasta.....

(Petra, 9. 12. 2010 22:53)

Pasta na rozkládání chlupů v žaludku kočky je naprosto dokonalá věc.....ale i přesto naše číča vyhledává zeleň a čas od času si to bříško vyčístí